Правила поведінки в додзьо

Правила поведінки в додзьо

Правила поведінки у нашому додзьо айкідо на Троєщині не принципово відрізняється від інших додзьо. Просимо ознайомитися з ними, щоб уникнути незручних ситуацій. При цьому слід сказати, що метою багатьох правил є не що інше як безпека тих, хто сам займається.


Правила для тих, хто займається:
- На заняття потрібно приходити без запізнень, за 5-10 хвилин до початку тренування, щоби встигнути переодягтися і розім'ятися.
- Усі команди сенсея виконуються беззаперечно та без обговорень.
- За командою сенсея, після короткої самостійної розминки, ви повинні сісти в положення сейдза (сидячи на колінах) на одній лінії обличчям до шомена та портрета Засновника, розташувавшись відповідно до вашого рівня підготовки. Учні з вищим рівнем сідають правіше. Перший ряд має бути заповнений рівномірно, якщо вільного місця немає, учні утворюють другий ряд. Ті хто не одягнений у кейкогі (форма для занять) сідає якомога лівіше або в другому ряду.
Учні разом із сенсеєм (інструктором) кланяються портрету засновника, потім сенсей (інструктор) повертається обличчям до учнів і вони кланяються один одному зі словами привітання: «Онегаї симас», причому учні починають уклін і вітання раніше від сенсея (коли він починає опускати ліву руку на татамі, а закінчують уклін трохи пізніше). Те ж наприкінці тренування (зі словами: «дома арігато годзаймас'та»).
– Категорично забороняється бігати по татамі. Пересуватися по тата необхідно обережно, не привертаючи до себе зайвої уваги і не створюючи перешкод оточуючим.
- Щоразу, заходячи на татамі або сходячи з нього, ви повинні зробити рей у напрямку шомен і сенсея, що проводить заняття.
Рей (уклін), що здійснюється в Айкідо не має відношення до релігійних ритуалів - це вітання та знак поваги.
- Кожен учень зобов'язаний підтримувати чистоту в додзьо.
- Оскільки під час занять відбувається близький контакт, необхідно дотримання правил особистої гігієни: коротко стрижені нігті, волосся зібране, оброблені та перев'язані садини і порізи, і т.п.
- Під час занять на вас не повинно бути жодного годинника чи прикрас. Ними ви можете за будь-що зачепитися і травмуватися самому, травмувати товариша або пошкодити їх.
- Будь-які дії, той хто займається, повинен здійснювати таким чином, щоб не травмувати оточуючих.
- Уке повинен атакувати наге з адекватною силою спеціально не применшуючи і не перебільшуючи її щоб партнер зміг відпрацювати і навчитися техніки, і уникнути травм.
- Відпрацьовуючи техніку наге не повинен застосовувати зайву силу, щоб не травмувати свого ука (партнера).
- Уке, на якому наге виконує техніку, не повинен піддаватися оскільки це дозволить партнеру правильно сприйняти техніку, але категорично заборонено протидіяти техніці оскільки це також не дозволить партнеру правильно сприйняти техніку, а й може призвести до травмування.
- Кейкогі мають бути чистими та мати охайний вигляд. Зброя повинна утримуватись у порядку та перебувати у відведеному для неї місці, якщо вона не використовується під час заняття.
- Ніколи не користуйтеся кейкоги чи зброєю, що належать комусь іншому, без дозволу.
- На початку та після закінчення заняття відбувається традиційна церемонія. Кожен, хто займається, повинен взяти в ній участь, але якщо ви запізнилися, то повинні почекати, сидячи в сейдзі осторонь татамі, поки інструктор не подасть вам знак приєднатися до інших. Ступивши на татамі, самостійно здійсніть необхідну церемонію, при цьому не відволікаючи ваших товаришів.
- Сидіти на татамі можна лише у положенні сейдза. Якщо болить коліно, можна сісти, схрестивши під собою ноги (по-турецьки), але за жодних обставин не можна витягувати перед собою ноги або сидіти, спершись на стіну. Також неприпустимо сидіти на татамі спиною до зображення Осенсея.
- Заходити та залишати татами дозволяється лише після дозволу сенсею.
- Коли інструктор показує або пояснює техніку під час заняття, ви повинні сидіти в сейдза, мовчки та уважно слухати його. Після завершення пояснення, зробіть рей спочатку інструктору, а потім вашому партнеру та продовжуйте заняття.
- Розмови на татамі мають бути зведені до мінімуму.
- За командою сенсеяа, ви повинні негайно закінчити техніку (довівши її до кінця), вклонитися партнеру і швидко зайняти своє місце поряд з рештою.
- Безцільне ходіння по татамі категорично заборонено.
- Якщо комусь із тих, хто займається, треба кудись підійти, відійти, то він переміщається під стінкою щоб не заважати іншим і не отримати травму.
- Якщо вам обов'язково потрібно про щось спитати сенсея, ніколи не кричіть через увесь зал. Підійдіть до нього або підніміть руку.
- Поважайте тих, хто займається довше за вас. Ніколи не вступайте в суперечки з приводу техніки, що вивчається. Пам'ятайте! Ви тут, щоб займатися, а не нав'язувати іншим власні думки.
- Щомісячні внески забезпечують вам місце та можливість для навчання та практики та дозволяють займатися вам та вашим партнерам, своєчасна оплата внесків є знаком поваги до інструктора.

Правила для глядачів:
- Не дозволяйте собі сидіти розвалившись.
- Під час занять не відволікайте тих, хто перебуває на татамі, і не займайте їх розмовами.

Правила для всіх:
- Не розмовляйте і не ходіть по залу, коли інструктор щось пояснює.
- Телефон має бути переведений у беззвучний режим.




Немає коментарів:

Дописати коментар